تجهیزات ایمنی و آتش نشانی از جمله موارد مهمی است که باید همه افراد نسبت به آن حساسیت به خرج دهند. امروزه با توجه به رشد زیاد جمعیت شهری و زندگی آپارتمان نشینی باید نسبت به نصب تجهیزات ایمنی دقت فراوانی نمود. امروزه در استان البرز نیز نسبت به نصب تجهیزات ایمنی و آتش نشانی در کرج توجه خاصی شده است و اکثر آپارتمان ها به این تجهیزات مجهز شده اند.

علاوه بر این در کارخانه ها و کارگاه های تولید نیز باید تجهیزات ایمنی بصورت کامل نصب شود و اجرا شود. مزیت نصب این تجهیزات این است که اگر حادثه ای رخ دهد به واسطه فاصله زمانی که ممکن است آتش نشانی به آنجا برسد به کمک این تجهیزات آتش نشانی، شعله های اولیه آتش مهار می شود.

انواع تجهیزات ایمنی و آتش نشانی در کرج

یکی از مهمترین زیرمجموعه‌های تجهیزات آتش نشانی به انواع کپسول‌های آتش نشانی مربوط می‌شود. از انواع کپسول آتش نشانی می‌توان به کپسول CO2، کپسول آب و کف، کپسول آب و گاز، کپسول پودری، کپسول اطفا حریق و دستگاه فوم اشاره کرد که هر کدام از این موارد جزئیات فنی و مشخصات ظاهری مربوط به خود را دارد.

از دیگر بخش ‌های مربوط به تجهیزات آتش نشانی می‌توان به سیستم اعلان حریق اشاره کرد که  همانطور اشاره شد فوق‌العاده موضوع مهمی است. دیتکتور (تشخیص دهنده) حرارتی، دیتکتور دودی، دیتکتور گازی، بیم دیتکتور، آژیر، چراغ و شاسی از جمله تجهیزات آتش نشانی هستند که زیرمجموعه‌ی این بخش قرار می‌گیرند.اتصالات بخش دیگری از تجهیزات ایمنی است که شامل انواع بست‌های شیلنگ و کپسول، شیر فلکه، واشر و نازل می‌شود.

خدمات ارائه شده

بعد گذشت مدت زمانی معین کپسول های آتش نشانی می بایست شارژ مجدد و  یا نعویض گردند. این کار باعث می شود که در صورت استفاده مجدد کپسول آتش نشانی عملکرد آن تغییری نکند. همچنین باید به صورت دوره ای تجهیزات ایمنی را بررسی نمود و عملکرد آن ها را تست نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجهیزات ایمنی و آتش نشانی در کرج می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اسکرول به بالا